VW GOLF 6 2011 2.0 170hp ( ПРОДАДЕНО )

VW GOLF 6 2011 2.0 170hp ( ПРОДАДЕНО )

7,000.00

Категорија

Бренд: VOLKSWAGEN

Модел: GOLF VI

Прва регистрација: 30.03.2011

Изминати километри: 292.000 km

Гориво: Дизел

Локација: Скопје

Боја: Црвена

Моќност: 170 hp

Тип на менувач: Мануелен ( 6 брзини )

Потрошувачка:
– Град: 7.5 Л
– Отворено: 5.6 Л
– Комбинирано: 6.2 Л

Возилото е купено и одржувано во Porsche Skopje,од прв сопственик со два клуча и сервисна историја во Porsche Skopje. Поседува HIGHLINE ниво на опрема и е во одлична состојба. Возилото доаѓа со зимски и летни гуми.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VW GOLF 6 2011 2.0 170hp ( ПРОДАДЕНО )”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *